in

6 tek yumurta ikizi aynı sınıfta buluştu

6 tek yumurta ikizi aynı sınıfta buluştu
6 tek yumurta ikizi aynı sınıfta buluştu

Balıkesir’deki Kuva-yi Milliye Ortaokulu 5-A sınıfında yer alan 6 tek yumurta ikizi Damla-Yağmur Üstünel, Kemal Tezcan-Ahmet Hasan Yılmazer, Efe-Ege Sağlık, Hüseyin-Yusuf Kılıçarslan, Selim-Salih İbiş’i görenler şaşırıyor. Yüz benzerliğinin yanı sıra giydiği mektep formaları, hareket ve davranışlarıyla da birbirinin benzer olan ikizleri hoca, öğrenci ve mektep yönetimi göre tanıyıp ayırdetmek fazla basit olmuyor. Tanınmanın açık havada hiçbir sıkıntısı olmayan ikizler az kalsın okulun neşe kaynağı. Mektep müdürü Raşettin Dağ öğrencilerin benzer sınıfta raslantı bir araya geldiğini açıklama ederek, “Yeni eğitim ve öğretim yılına başlarken benzer sınıfta bulunan 6 ikiz öğrencimiz bizim de dikkatimizi çekti. Bugün ikizlerimizden biri gelmedi. 28 kişilik sınıfın hemen hemen yarısına yakınını ikizlerimiz oluşturuyor”dedi.

Bilişim Teknolojileri öğretmeni Kadir Kayabey ise, “Bu sene okulumuzun 5-A sınıfında 6 tane ikiz öğrencimiz benzer sınıfta eğitim ve öğretim görecek. 12 tane birbirine benzeyen çocuk seslenmek. İnşallah bunun yararını göreceğiz ve zararını bertaraf edeceğiz. İnsan ister istemez karıştıracak bağlı ki daha yeni derslere başladık fakat ben zamanla öğreneceğimi tahmin ediyorum” şeklinde konuştu.

“Bize alışamadılar karıştırmaları adi”

İkiz öğrencilerden Damla Üstünel arkadaşlarının kendilerini karıştırdıklarına uyarı çekerek, “Okulda yeni olduğumuz için böylece alışamadılar fakat karıştırmaları adi” dedi.
Erkek ikizlerden Efe Afiyet da kendileri gibi sınıfta çoğu ikiz arkadaşları olduğunu ifade ederek “Sahiden bunu beklemiyordum. Kadere böyle çıkmış” açıklamasını yaptı.
Kardeşi Ege Afiyet ise, “Bu sınıfta olmaktan çok memnunun. Arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz bizi ister istemez karıştırıyorlar. Biz de diğer ikiz arkadaşlarımızı karıştırıyoruz” biçiminde konuştu.

“Kulağındaki benden ayırıyorum”

İkiz öğrencilerin velisi Sultan Solak, “Bu sene bizim için de bir sürpriz oldu. Çocuklarım kendi gibi birçok ikiz arkadaşıyla birlikte benzer sınıfta okuyacak. Yarmak için zorlanıyorum ben de fakat kulağında ben olduğu için bizde bıkkınlık olmuyor. İkisini birden Salih, Selim diye çağırıyorum” dedi.

Hasan Otağ Fırıncıoğulları – Bahadır Demirçeviren

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

1 teröristin ölü, 1 teröristin sağ olarak yakalandığı operasyona ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı

1 teröristin ölü, 1 teröristin sağ olarak yakalandığı operasyona ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı

Çağla Şıkel’in vergi kaçırma davası karara bağlandı

Çağla Şıkel’in vergi kaçırma davası karara bağlandı