in

‘Altınordu gibi bir altın madenimiz var’

'Altınordu gibi bir altın madenimiz var'
'Altınordu gibi bir altın madenimiz var'

TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu’nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, Türkiye’de de genç oyuncu oynatan birçok ekip olduğunu belirterek, “Onları da natürel takdirle karşılıyoruz fakat ara sıra onlar mecburiyetten oynatıyorlar. Biz oyun sistemimizin gücünden bahsettik, natürel ki genç oyuncularımız var, bir altın madenimiz var.” dedi.

Eroğlu, yaptığı açıklamada, ligin ilk 3 haftasının istedikleri gibi geçmediğini, oyun olarak doğruları yapmalarına rağmen bunu sonuca yansıtamadıklarını söyledi.

Bunda bir takım oyuncuların sakatlığının, aralarına sonradan katılan futbolcuların istedikleri seviyede olmasının etkili olduğunu kaydeden Eroğlu, “Oyun sistemimizi 90 dakikanın büyük bir kısmına yaysak da gol atamadık, gol atamayınca da istediğin skoru alamıyorsun, bir puandayız.” diye konuştu.

Milli maçlar nedeniyle verilen arayı iyi değerlendirdiklerine dikkat çekici eden Eroğlu, sakatlıkları sebebiyle arasında olamayacak oyuncuların bulunduğunu fakat ellerindeki kadroyu en iyi şekilde uygulamak istediklerini dile getirdi.

Eroğlu, oyun sisteminin kendilerini başarıya götüreceğine inandığını kaydetti. 

Genç bir takım olduklarının altını çizen Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemizde de genç oyuncu oynatan birçok ekip var, onları da tabii takdirle karşılıyoruz lakin bazen onlar mecburiyetten oynatıyorlar. Biz oyun sistemimizin gücünden bahsettik, natürel fakat genç oyuncularımız var, bir altın madenimiz var. Bu sezon başında Ravil ve Burak ile de söylemiştim. Biri 15, biri 16 yaşında hiçbir takımın aktarma yasağı girmedikten sonra bu engebeli ligde bu iki oyuncuya talih vereceğini düşünmüyorum. Ben bu oyunculara gerçekten sezon başından beri zaten sistem takımıyız bu sistemin görevlerini yerine getirdiklerinde oynayabileceklerini söylemiştim.”

“İyi puan ortalaması yakalayacağımızı düşünüyorum” 

Önceki dönemlerde de sezona iyi başlayamadıklarını, bu yıl da bilhassa ikinci milli aranın peşinde çok daha kuvvetli ışık halkası geleceklerine inandığını gösteren Eroğlu, şunları kaydetti:

“Çünkü daha önceki yıllarda bunun teminatı biliyorsunuz hep başladığımızda herkeste soru işaretleriyle başlayan sezon ondan sonraki ivmeyi yakaladıktan daha sonra bizim çok büyük bir kuvvetli ekip haline gelmemiz bizim için daha önceki yıllarda görüldü. Bu yıl de amacımız oyun sistemimizi en iyi şekilde vermek, futbolcularımıza bunu en iyi şekilde yaptırmak ve muhalif kim olursa olsun oyun sistemimizi oyun felsefemizi sahaya yansıtarak puanları toplamak olacaktır. Birincil başlarda istediğimiz gibi olmasa da işlem bizi ilk yarıya kadar ben iyi puan ortalaması yakalayacağımızı düşünüyorum.”

GÜNÜN MANÂLI GELİŞMELERİ

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Bülent Korkmaz: Antalyaspor olarak birincil hedefimiz...

Bülent Korkmaz: Antalyaspor olarak birincil hedefimiz…

Play Store'da karanlık moda geçiyor!

Play Store’da karanlık moda geçiyor!