in

Beşiktaş maçı öncesi stadı temizlediler!

Beşiktaş maçı öncesi stadı temizlediler!
Beşiktaş maçı öncesi stadı temizlediler!

Gazişehir Gaziantep ile Beşiktaş aralarında oynanacak olan Süper Lig 4. hafta karşılaşması öncesi Gaziantep Kalyon Stadı’ndaki hazırlıklar son dakiklik devam ediyor.

Kritik maç öncesi stat içerisinde öyle çok bakım yenileme çalışması yapılırken Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki gönüllü gençler de takriben 36 bin koltuğun bir bir temizliğini yaptı. Ellerine kumaş bölge 30’u aşkın gönüllü genç deterjanla yıkanan koltukların hepsini bir bir silerek temizledi.

Yapılan alıştırma hakkında açıklamada yer alan Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, “Bilhassa İngiltere gibi ülkelerde böyle bir kültür var. Arsenal takımında ve öteki İngiliz takımlarında olduğu gibi biz de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirelim dedik. Bu kapsamda kentteki gençlik merkezlerinden gelen gönüllü gençlerimizle ‘Şehrimi seviyorum, takımımı destekliyorum’ projesi ile Gaziantep Kalyon Stadımızdaki koltukları tek tek temizledik. Bu hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş maçı öncesi stadımızdaki 35 bin 400 koltuğumuzu temizlemeye ve hazır hale getirmeye çalıştık” diye konuştu.

Gönüllü gençler ise böyle bir projede yer aldıkları için mutlu olduklarını dile getirerek, stadı ve koltukları temizlediklerini belirttiler. Gençler proje ile bir farkındalık meydana getirmek istediklerini de vurgulayıp öteki taraftarlardan da yardım beklediklerini söylediler.

GÜNÜN ÖNEMLI GELİŞMELERİ

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

1.6 milyon metrekarelik askeri alan imara açıldı

1.6 milyon metrekarelik askeri alan imara açıldı

Yeni Malatyaspor telafi arkasından

Yeni Malatyaspor telafi arkasından