in

Bu pazar seçim olsa sonuç ne olur

Bu pazar seçim olsa sonuç ne olur
Bu pazar seçim olsa sonuç ne olur

Ali Babacan’ın kuracağı yeni parti için tarih vermesi ve Ahmet Davutoğlu’nun parti oluşumu için faaliyetlerini sürdürmesi siyaseti hareketlendirdi. Kamuoyu araştırma şirketleri de seri anket paylaşımı yapıyor. 

Cumhuriyet’teki habere tarafından ORC araştırma şirketi, uyarı çeken sonuçlar açıkladı.

AKP’ye yakın olduğu iddia edilen şirketin yaptığı anket sonuçlarına göre, “Bu Pazar Milletvekili genel seçimi olsa, hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna, seçmenlerin yüzde 30.6’sı AKP derken, yüzde 26.5’i ise CHP’yi göze çarpan etti.

AKP’nin oyunun başta bu kadar fazla düştüğü anket sonuçlarına tarafından, Eski Bakan Ali Babacan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kurması ile ilgili de ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Anket sonuçlarına tarafından, Ali Babacan’ın parti kurması halinde “oy verebilirim” diyenler yüzde 11.6 iken, Davutoğlu’na ise yüzde 8.5’lik kesim “oy verebilirim” dedi.

23 HAZİRAN’DA YILDIRIM KAZANACAK DİYEN TEK FİRMAYDI

ORC anket firması, 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi yaptığı anketlerde AKP’nin adayı Binali Yıldırım’ın seçimi kazanacağı yönünde öngörüde bulunan tek firmaydı. ORC’nin rakamlarına kadar İmamoğlu’nun yüzde 46, Yıldırım’ın ise yüzde 47 oranında oy alması bekleniyordu.

ORC Araştırma’nın son yaptığı anketin sonuçları ise şu şekilde:

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Ağaç budarken kafası ipe dolanan kişi hayatını kaybetti

Ağaç budarken kafası ipe dolanan kişi hayatını kaybetti

BDDK'dan bir şirkete faaliyet izni

BDDK’dan bir şirkete faaliyet izni