in

Bülent Korkmaz: Antalyaspor olarak birincil hedefimiz…

Bülent Korkmaz: Antalyaspor olarak birincil hedefimiz...
Bülent Korkmaz: Antalyaspor olarak birincil hedefimiz...

Antalyaspor, Süper Lig’in 4’üncü haftasında 14 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’da sahasında İstikbal Mobilya Kayserispor ile karşılaşacak.

 

 

Karşılaşmanın hazırlıklarını sürdüren teknik direktör Bülent Korkmaz, Atilla Vehbi Misafir Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Takımı hakkında değerlendirme yapan Korkmaz, A Milli Futbol Takımı’nın 2 maç tekrar tekrar kazanarak grubunda büyük avantaj yakaladığına değindi. Şenol Güneş ve oyuncularını tebrik eden Korkmaz, “Genç ve dinamik ulusal takım var. Bunu yaratıcı Lucescu’yu unutmamak lüzumlu. Şenol hocanın tecrübesi ve bilgisiyle takımı 3-4 turnuvaya götüreceğine inanıyorum. Genç ve dinamik takımız inşallah Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası’na gider” diye konuştu.

HARUN KAVAKLIDERE AMELİYAT OLACAK

 

 

Ulusal ekip aralarında Antalyaspor olarak iyi hazırlık dönemi geçirdiklerini anlatan Korkmaz, Harun Kavaklıdere ile Doğukan Sinik’in sakatlıklarına üzüldüğünü dile getirdi. Harun’un ameliyat olacağını kaydeden Korkmaz, Amilton ile Doğukan’ın da bu haftaki karşılaşmada forma giyemeyeceğini söyledi. Yekta’nın bireysel antrenmanlarla çalışmalara devam ettiğini gösteren Korkmaz, futbolcunun 2 haftaya değin takımla çalışmaya başlayacağını açıklama etti. Genç oyunculardan Paul Mukairu’nun performansının olduğuna değinen Bülent Korkmaz, altyapıda bulunan Bünyamin’i bu sezon maçlarda oynatmayı planladığından bahsetti. Doğukan’ın sıkı savunma arkasına koşarak gol atması için çok alıştırma yaptığını vurgulayan Korkmaz, futbolcunun bu incelemeler neticesinde İngiltere’ye benzer gol attığına dikkati çekti.

‘TARAFTARIMIZLA GÜLER YÜZLÜ TARAF BİZ EDINMEK İSTİYORUZ’

Takım olarak yaptıkları fiziksel ve taktiksel çalışmalardan olumlu sonuçlar aldıklarını anlatan Korkmaz, şunları söyledi:

“Kayserispor maçının iyi geçeceğini düşünüyorum. Ayrı bazı oyunu oynamak istiyoruz. Bu yıl oyunumuzu istiyoruz. Bunun üstüne araştırmalar yapıyoruz. Yeni gelen transferlerle daha iyi bir oyun izleteceğiz. Bunu 3 maçta gördük. Daha iyi oynayacağımızı ve oyunumuzun gelişeceğini düşünüyorum. Hücumda farklı oyuncu alternatiflerimiz var, rakibe tarafından bunu değerlendirebiliriz. Zorlama bir maç olacak. Agresif, tek blok halinde oynayan takıma karşı sabırlı olacağız. Oyunun ve skorun hakimi olmak istiyoruz. Taraftarımızla tebessüm eden taraf biz edinmek istiyoruz.”

Hedeflerinden de bahseden Korkmaz, “Antalyaspor olarak birincil hedefimiz maç galip gelmek. Biz maç kazandıkça ortaya bazı şeyler çıkacak. Benim hedefim daha alçak yapıdan 5-6 oyuncunun 2 yıl sonra birincil 11’de doğrudan doğruya oynayan oyuncu olması. Buradan başka takımlara gitmesi” dedi. 

KAYNAK: AA

GÜNÜN KAYDA DEĞER GELİŞMELERİ

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Yeni Malatyaspor telafi arkasından

Yeni Malatyaspor telafi arkasından

'Altınordu gibi bir altın madenimiz var'

‘Altınordu gibi bir altın madenimiz var’