in

Çentiksiz yeni iPhone patenti dikkat çekti

Çentiksiz yeni iPhone patenti dikkat çekti
Çentiksiz yeni iPhone patenti dikkat çekti

Apple başlangıçta iPhone X ile birlikte geçtiği çentikli ekran tasarımını başkalaştırmak için yeni planlara başlamış gibi gözüküyor. Bugün ABD Patent ve Ticari Markalar Ofisi‘nden Apple’a verilen bir berat detaylarıyla ortaya çıktı. Yeni patente tarafından Apple, Oppo’nun ekran altı kamera teknolojisine aynı bir teknoloji ile çentiği kaldırmayı planlıyor.

Patentte Apple, OLED panelinin oluşturulması için bir substrat üzerinde ince film devrelerinin kullanımını, piksel devreleri meydana getirmek için ise artı uç ve eksi uç katmanlarının kullanılmasını planlıyor. Bu yöntem ile OLED ekran panelindeki kesin bölgelerde bir takım soyut boşluklar oluşturabilecek.

Apple, normalden birazcık daha görünür bir şekilde monte edilmiş ışık veya yakınlık sensörleri gibi daha alçak tabakanın altına monte edilebilecek bir dizi elektrikli bileşenini de berat görsellerinde barındırmış. Sensörlerin dış dünyayı görmesine müsade devretmek için ince film piksel devrelerinin arkasına karşılık gelen “ışık geçiren pencere” dizisi daha alçak-katman içinde oluşturulacak.

Devre, sensörlerin çalışmasına engel olabileceğinden nedeniyle ince film devresinin tasarımı ve camlar tıkanmayı en aza indirmek için özenle üretilmesi gerekiyor. Her pencere ışığın ekrandan sensörlere görüntünün geçmesine müsade verecek ancak OLED katmanından yayılan ışığın sensörlerde hemencecik geri sıçramasını önlemek için dahili olarak yansıma önleyici katmanlar kullanılacak

Apple‘ın bu teknolojiyi nasıl geliştireceği veya ne süre sunacağı henüz belirlenmiş olmasa da bu berat çoğu iPhone severi heyecanlandıracak. Berat az önce daha ayrıntılı olarak bilinmese de yakın zamanda bu teknoloji hakkında bütün detayların sızdırılacağını düşünüyoruz.

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

ABD'nin nükleer gücü süper bilgisayara itimat edilecek!

ABD’nin nükleer gücü süper bilgisayara itimat edilecek!

Xiaomi Mi 9T Pro geliyor!

Xiaomi Mi 9T Pro geliyor!