in

Doktoru darp ettiği iddia edilen genç hakkındaki soruşturma tamamlandı

Doktoru darp ettiği iddia edilen genç hakkındaki soruşturma tamamlandı
Doktoru darp ettiği iddia edilen genç hakkındaki soruşturma tamamlandı

İstanbul’un Fatih ilçesindeki Çapa semtinde özel bir hastanede görevli doktor Hasan Cabbar’ı darp ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Muhammed A.(24) hakkındaki iddianame tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede şikayetçi Hasan Cabbar’ın özel bir hastanede doktor olarak devir yaptığı ve belirsiz gencin babasını ameliyat ettiği için tanıdığı aktarıldı. İddianamede şüphelinin kendisini peşine düşüp takip ettiğine ilişkin ifadesine yer verilen doktor, olay günü Muhammed A.’nın yanına geldiğini ve ‘sen doktorsun sende para çoktur bana para vereceksin’ biçiminde konuştuğunu açıklama etti. Hekim Hasan Cabbar ayrıca şüphelinin çelme takarak kendisini yere düşürdüğünü, yumruk ve tekme atarak yaraladığını da aktardı.

Zanlı Muhammed A. ise iddianamede yer bahşedilen beyanında babasının rahatsızlığı olduğunu ve davacı doktorun babasının tedavisini yaptığını aktardı. Muhammed A. daha sonra babasının rahatsızlandığını, bu durumu doktora söylediğini ama doktorun diğer hastaları olduğunu söyleyerek ilgilenmediğini ifade etti. Durum günü ise davacı doktoru Zeytinburnu’nda gördüğünü aktaran güvenilmez genç, hekim ile görüştüğünü fakat doktorun yine ilgilenemeyeceğini söylediğini, bunun üstüne babasının durumu aklına gelince arasında arbede yaşandığını ve birkaç yumruk attığını söyledi.

Soruşturma zarfında alınan Adli Tıp Kurumu raporunda müştekinin kolay tıbbi müdahale ile giderilemeyecek, kişinin yaşamını tehlikeye sokacak şekilde yaralandığının tespitine yer verildi.
İddianamede şüpheli Muhammed A.’nın ‘kişinin yaşamını tehlikeye sokacak şekilde bile bile yaralama’ suçundan 3 yıldan 9 yıla değin hapis cezası istek edildi.

öte taraftan iddianamede Muhammed A. hakkında yağma suçundan kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi. İddianamenin kabul edilmesinin ardından Muhammed A.’nın önümüzdeki günlerde baskın karşısına çıkması bekleniyor.

Olayın geçmişi

Zeytinburnu’nda 26 Şubat 2019 tarihinde özel bir hastanede uzman olarak tahsis yapan doktor Hasan Cabbar’ın yolu mesai çıkışında kesik ve eski bir hastasının oğlu tarafından darp edilmişti. Aldığı darbeler ile bayılan doktor Hasan Cabbar hastaneye kaldırılarak çare altına alınmıştı. Vücudunda kırıklar olduğu tespit edilen doktoru darp eden saldırganın yakalanması için olayın peşinde soruşturma başlatılmıştı.

Melike İnal

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Didim’de 41 düzensiz göçmen yakalandı

Didim’de 41 düzensiz göçmen yakalandı

İcra memuru darp edildi: 4 nezaret