in

Ekmek ve simidin fiyatı artacak mı?

İstanbullular neredeyse her gün yeni bir zam haberi alırken yeni bir zam talebi doğdu. Fırıncılar Odası ve Simitçiler Odası maliyetlerinin fazla artı arttığını belirterek 25 kuruşluk zam istek etti. Buna tarafından simitçiler yüzde 14 ekmek üreticileri ise yüzde 20 oranında zam talep etmiş oldu. Zammın gerçekleşip gerçekleşemeyeceği ise merak ediliyor.

‘ZAMMI ISTEK ETTİK’

Ekmek zammının gündemde olduğunu ama yetkililerden fiyat alınamadığını söyleyen İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Şu lahza da İstanbul’da ekmek 1.25 TL’den satılıyor. 25 kuruşluk zammı istek ettik oysa koşullar uyuşmadı. Bir zam talebimiz mevcut. Dosyayı yetkili merkeze gönderdik inceleniyor. Daha cevap gelmedi. ” dedi.

‘MALİYETLER ÇOK POZITIF ARTTI’

Ekmek maliyetlerinin çok fazla arttığını da sözlerine ekleyen Çetin, “Maliyetler fazla fazla arttı. Fiyatlar maliyetini oysa kurtarıyor. Ama tatmin edici yok. Un,maya, işçilik, doğalgaz, elektrik bu kalemlerin hepsi fazla artı arttı. “ifadelerini kullandı.

1.75 TL’LİK SİMİT 2 TL OLABİLİR

Simit fiyatlarının da ilerleyen günlerde artacağını bildiren İstanbul Simitçiler Odası Başkanı Ali Yücel ise sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Zam gelecek fakat az önce bir işlem yapılmadı. Sonbahar itibari ile bir zam bekliyoruz. 1.75 TL’ye satılan simit  2 TL olacak. Maliyetlerimiz fazla arttı fakat böylece zam yapamıyoruz. Susam fiyatları, doğalgaz fiyatları aldı başını gidiyor.” ifadelerini kullandı.(Sözcü)

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Şişli’de Bomonti seferberliği

Şişli’de Bomonti seferberliği

Arjantin ekonomisinde ‘yemin ver’ dönemi

Arjantin ekonomisinde ‘yemin ver’ dönemi