in

Eski eşin dehşeti yaşattığı kızın annesi, yaşananları anlattı

Eski eşin dehşeti yaşattığı kızın annesi, yaşananları anlattı
Eski eşin dehşeti yaşattığı kızın annesi, yaşananları anlattı

Olay, geçtiğimiz pazar günü sabahleyin saatlerinde Küçükçekmece Halkalı’da yaşandı. 28 yaşındaki Kübra Tayfur, Ersin Ülker ile 6 yıl birlikte yaşadı. 5 ve 3 yaşlarında iki çocukları olan çift, 1,5 sene önce ayrıldı. 40 yaşındaki Ersin Ülker bu sırada hırsızlık suçundan cezaevine girdi. Ersin Ülker, geçtiğimiz hafta cezaevinden bir haftalığına izinli çıkarak genç kadının iş yerine gitti. sözde genç bayan, Ersin Ülker’in barış teklifine olumsuz yanıt verdi.

Tartışmanın gerisinde meslek yerinden ayrılan Ersin Ülker, ertesi gün sabahleyin saatlerinde Kübra Tayfur’un oturduğu eve geldi. Ersin Ülker balkon kapısından gizlice eve girdi. Kübra Tayfur, can havli ile aradığı polis ekiplerinin hastaneye ulaştırması sonucu hayatı kurtuldu. 2 gün yoğun bakımda kalan Kübra Tayfur bugün servise alındı ve durumunun iyi olduğu öğrenildi. Polis ekiplerinin aramaları sonucu Ersin Ülker, yakalanarak baştan cezaevine gönderildi. Kızının başında bekleyen anne Ayten Tayfur, İhlas Haber Ajansı (İHA) mikrofonlarına konuşarak, olayın nasıl yaşandığını anlatarak yetkililerden takviye istedi.

“Bu bana yar olmaz, ola ki birine gider deyip onu bu hale getiriyor”

Kızının yaşadığı olayı anlatan anne Ayten Tayfur, “Hapisteydi, bir haftalık izne çıkıyor. Gece kızımın evine giriyor, kızım gece yatarken, uyandırıyor sabahtan 05.00’te bu ışık halkası getiriyor. Kızım bana kahvaltıya gelmişti, bir sene önce evinin eşyasını satmıştı. Bunu annesi de babası da biliyor. Buzdolabına dek satıyorlar. Ertesi gün de tutuklanıp cezaevine gidiyor. Kızım da artık kurtuldum derken, farklı ev tutuyor. Ayakları üstüne basıyor, çalışıyor, kıskanıyor artık. Bu bana yar olmaz, belki birine gider deyip onu bu ülkü getiriyor. Bundan Böyle ne dememi bekliyorsunuz, inşallah gebertirler” dedi.

“Bunu ailece konuşup, kasten benim kızıma yaptılar”

Kızının durumunun iyiye gittiğini söyleyen anne Tayfur, “Yoğun bakımdan yeni çıktı, servise alındı. Fazla kötüydü şu lahza iyiye gidiyor. Esrar kullanıyor, kendi eroin yapıyor. Bunun yedi sülalesi böylece, kardeşleri öyle. Babası içeride yattı çıktı. Ailece bunlar hapishaneyi görebilen insanlar. Bence planladı. Bir adam yatak odasının kapısını kilitleyip uyuyan insanı uyandırıp, içeriye hırsız gibi girip de, uyuyan insanı yakarsa, bunu planladı. Annesi, babası, kardeşleri oturup bunun üstünde plan yaptılar oysa yaktılar. Annesinin ne işi var, yanmadan önce kızımı görümcemi arayıp, çocuklara iyi bakın diye niye diyor. Demek oysa bunu ailece konuşup, kasten benim kızıma yaptılar” diye konuştu.

Dehşeti yaşamış Kübra annesine, “Kızgın yağı üzerime boca etti” diyerek olayı anlatmış

Kızının yoğun bakımdan çıktıktan sonra olayı anlattığını açıklayan Anne Tayfur, “Kübra’yı 05.00’te yaktığında, beni 10.00 gibi aradı. Ben bu saatte geldim, anne yaktılar beni dedi. Onlar kardeş kardeşe kavga mı yapmışlar ne yapmışlar. O böylece girince, nerede tartışma yaptıysan oraya git niye benim evime geliyorsun, çocuklarıma kendim bakıyorum, kendim uğraş ediyorum. O da bundan böyle nasıl yapıyorsa, gece gelip çaydanlıkta yağı kaynatıyor, o zaten hırsız beceriyor o işleri. Önce bıçak çekip, dizine vurmuş, boynumu koltuk altına aldı diyor. Çekti çevirdi. Bıçağı cebine koydu diyor. Yerden çaydanlığı aldı diyor. Kızgın yağı üzerime boca etti diyor. Ben bağırmaya kalmadı. Evin içi yağ yandığından dolayı duman kaplıymış. Göz gözü görmüyordu. Çantamdan 150 lira paramı çalıp, merdivenlerden yukarıya kaçtı diyor. Kapıları kilitleyip ambulansı arayacağım yere 155’i aradım, polis geldi beni buraya getirdiler diye olayı anlattı” dedi.

“Başka canların yanmasını istemiyoruz, bunu devletimiz duysun”

Yetkililere seslenen anne Tayfur, “Yetkililere sesleniyorum, böyle insanların seslerini duysunlar. Böyle insanlara içten doğru müsade vermesinler, çıkmasınlar böyle millet. Bugün benim kızıma yaptı, yarın diğer adam başka karısına yapacak. Olur Ya kızlarına yapacak. Daha canlar yansın istemiyoruz, bunu devletimiz buradan duysun. Milletimiz bilsin, herkes birilerine bir şeyler söylesin haber etsinler, seslerini duyursunlar. Susuyoruz fakat kendimize yapıyoruz. Hepimiz kadınız, bugün ona olur yarın bana olur belli yok” şeklinde konuştu.

Volkan Kayalar – Tunacan Atalay

 

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Milli Savunma Bakanı Akar’dan ABD ile müşterek devriye açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar’dan ABD ile müşterek devriye açıklaması

Aile süsü vererek uyuşturucu sevkiyatı polise takıldı

Aile süsü vererek uyuşturucu sevkiyatı polise takıldı