in

Fabrikaya sıçrayan orman yangını söndürüldü

Fabrikaya sıçrayan orman yangını söndürüldü
Fabrikaya sıçrayan orman yangını söndürüldü

Alınan bilgiye göre, Pelitli Mahallesi ile Mollafeneri aralarında yer alan ormanlık arazide henüz bilinmez bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede gelişen yangın, tez fabrikaların ve yerleşim alanlarının bulunduğu bölgeye doğru ilerlemeye başladı. Vatandaşlar durumu 112 ekiplerine bildirdi. İhbar üstüne olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Kısa zaman sonra durum yerine gelen ekipler yangını denetim altına alamayınca destek istedi. Bunun üstüne bölgeye İstanbul ve Kocaeli’nin farklı ilçelerinden yardım ekipler sevk edildi. 

Olay yerine Kocaeli ve çevre illerden gelen ekipler yangının ilerlemesini önlemek için alıştırma başlattı. Bursa ve İstanbul’dan gelen 2 helikopter de yangına havadan müdahale etmeye başladı. Ekipler çalışmalarını sürdürürken yangın bölgede yer alan bir parfüm fabrikasına sıçradı. Fabrika kısa süre daha sonra patlamalarla alev ateş yanmaya başladı. Ekipler bir yanlamasına fabrikada çıkan yangını söndürmeye çalışırken, öteki yanlamasına da alevlerin diğer fabrika ve evlere sıçramasını önlenmesi için helikopterle de çalışma başlatıldı. 

Alevler bölgede yer alan bir lojistik deposunun bahçesine kadar ilerledi. Fabrika bahçesinde yer alan bir tır dorsesi alevlere teslim oldu. Fabrika çalışanları kendi imkanları ile alevleri söndürmeye çalışırken, durum yerine gelen orman ekipleri dorsedeki yangını söndürdü. Ekipler göre yapılan egzersiz ile ağaçlık alandaki yangın söndürüldü. Parfüm fabrikasında ise alevler teftiş altına alındı. Ekipler fabrikada söndürme, ağaçlık alanda ise soğutma çalışmalarını sürdürüyor.  

Murat Kanber – Hakan Öztürk

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Marmara Adası’nda kontrol altına alınan yangın bitmiş başladı

Marmara Adası’ndaki yangın kısmen kontrol aşağı

Kuma getirince karısı intihar etmişti, odunlukta yakayı ele verdi

Kuma getirince karısı intihar etmişti, odunlukta yakayı ele verdi