in

Fabrikaya sıçrayan orman yangınına müdahale sürüyor

Fabrikaya sıçrayan orman yangınına müdahale sürüyor
Fabrikaya sıçrayan orman yangınına müdahale sürüyor

Alınan bilgiye göre, Pelitli Mahallesi’nde Pelitli ile Mollafeneri aralarında bulunan ağaçlık arazide az önce meçhul bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, çabuk fabrikaların ve ikâmetgâh alanlarının bulunduğu bölgeye dürüst ilerlemeye başladı. Vatandaşlar durumu 112 Ivedi takviye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine fazla sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Kısa vakit sonra durum yerine gelen ekipler yangını kontrol altına alamayınca takviye istedi. Bunun üstüne bölgeye İstanbul ve Kocaeli’nin farklı ilçelerinden destek ekipler sevk edildi.

Yangın parfüm fabrikasına sıçradı

Durum yerine Kocaeli ve çevre illerden gelen ekipler yangının ilerlemesini önlemek için alıştırma başlattı. Bursa ve İstanbul’dan gelen 2 helikopterde yangına havadan müdahale etmeye başladı. Ekipler çalışmalarını sürdürürken yangın bölgede bulunan bir parfüm fabrikasına sıçradı. Fabrika kısa zaman sonra patlamalarla ateş alev yanmaya başladı. Ekipler bir yandan fabrikada çıkan yangını söndürmeye çalışırken, öteki yanlamasına da alevlerin diğer fabrika ve evlere sıçramasını önlemek için çalışmasını sürdürüyor.

Fabrika bahçesindeki dorse ateş alev yandı

öte taraftan alevler bölgede yer alan bir lojistik fabrikasının bahçesine kadar ilerledi. Fabrika bahçesinde bulunan bir tır dorsesi alevlere teslim oldu. Fabrika çalışanları kendi imkanları ile alevleri söndürmeye çalışırken, olay yerine gelen orman ekipleri dorsedeki yangını söndürdü. Ateş ateş yanan ağaçlar da söndürülerek yangının fabrikaya sıçraması önlendi.

Yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor 

Yaşanan yangında can kaybının olmadığı öğrenilirken, orman, itfaiye ve helikopterler yangını denetleme altına edinmek için müdahalelerine devam ediyor.  

Murat Kanber

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Marmara Adası’nda kontrol altına alınan yangın bitmiş başladı

Marmara Adası’nda kontrol altına alınan yangın bitmiş başladı

Sivas’ta iki araba çarpıştı, faciadan dönüldü

Sivas’ta iki araba çarpıştı, faciadan dönüldü