in

FSM’de gözaltına alınan hırsızlar bir bagaj dolusu suç dosyasıyla adliyede

FSM'de gözaltına alınan hırsızlar bir bagaj dolusu suç dosyasıyla adliyede
FSM'de gözaltına alınan hırsızlar bir bagaj dolusu suç dosyasıyla adliyede

Asayiş Şube Müdürlüğü, Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekipler, son 6 ay içerisinde İstanbul genelinde meydana gelen lüks markalı araçlardan konsol, joystick ve güya yedek parça ve aksesuar çalınması ihbarları üzerine harekete geçti. Hırsızlık olaylarının meydana geldiği yerlerde ve hırsızların kaçış güzergahları üzerinde gerçekleştirilen teknik peşine düşüp takip neticesinde şüphelilerin kimliklerini ve kullandıkları aracı saptayan ekipler, şahısları yakalamaya karşın çalışma başlattı.

FSM Köprüsü kapatıldı, operasyon gerçekleştirildi

Ekipler, geçtiğimiz cumartesi günü Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na dürüst seyir halinde oldukları görülen şahısları yakalamak için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü şüphelilerin geçişleri sırasında trafiğe kapatarak operasyonu gerçekleştirdi. Yolun kapalı olduğunu gören şüpheliler polisten kaçmaya çalıştı oysa, ekipler şahısları köprü çıkışında kıskıvrak yakaladı.

Bir bagaj dolusu kabahat dosyası

Gözaltına alınarak emniyete götürülen Hünkar K.’nin (27) 64, Övünç E.’nin (26) 76, benzer gün gerçekleştirilen bir başka operasyonla gözaltına alınan Fatih R.’nin (25) ise 48 adet kabahat kaydı olduğu öğrenildi.

Lüks araçlardan çaldıkları değiştirme parçaları sözde fiyatına satmışlar

İstanbul genelinde, lüks markalı araçların içerisinde bulunan konsol, joystick gibi kıymetli yedek parça ve aksesuarları çalan kişilerin, çaldıkları parçaları piyasa fiyatının benzeri fiyatına satarak kazanç elde ettikleri belirlendi. Şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yunus Emre Şeker

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

HDP önünde eylem yapan ailelerin sayısı 9'uncu günde 23'e yükseldi

HDP önünde eylem yapan ailelerin sayısı 9’uncu günde 23’e yükseldi

What Happens to Those Heartbreaking Tributes beygir the 9/11 Memorial

What Happens to Those Heartbreaking Tributes beygir the 9/11 Memorial