in

İstanbul polisinden okul önlerinde sıkı yoklama

İstanbul polisinden okul önlerinde sıkı yoklama
İstanbul polisinden okul önlerinde sıkı yoklama

2019-2020 eğitim öğretim-yılının birincil haftasında İstanbul’da polis ekipleri mektep önlerinde denetimleri gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Mektep çevrelerinde yapılan denetimlere Narkotik Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ekipleri, Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri ile Mobil Okul Timleri katıldı. Motosikletli yunus ekipleri okul çevresinde devriye atarken trafik polisleri de araçlar üzerinde başvuru formu yaptı.

Gerçekleştirilen denetimler kapsamında mektep taşıtları durdurularak servis sürücülerinin kontrolleri yapıldı. Serviste taşınan öğrencilerin sayıları denetleme edildi. Okul çevresindeki park ve bahçelerde oturan veya uzun zaman sabit bir noktada bekleyen şahısların üst aramaları gerçekleştirilerek Genel Data Taraması(GBT) yapıldı.

Mektep çevresinde değişken olarak görülen araçlar tek tek durduruldu. Araç sürücülerinin evrakları denetim edilerek vasıta içerisinde aramalar gerçekleştirildi. Bayrampaşa’daki Mehmet Akif İnan Ortaokulu’nda gerçekleştirilen uygulamada Narkotik köpeği ‘Şans’ da yer aldı. Mektep çevresinde ve araçlar üzerinde yapılan aramalara katıldı.
Polis ekiplerinin denetimi okul çevresinde kısıtlı kalmadı. Mektep kantininde de kontrollerini gerçekleştiren polis ekipleri, kantin çalışanlarını da GBT’ye soktu.

Sabahleyin öğrencilerini okula bırakmak için gelen veliler, polis ekiplerini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ders zili çalana dek kapıda beklediklerini açıklayan veliler, denetimlerden nedeniyle güvende hissettiklerini söyledi.

Caner Sönmez

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Kadıköy’de devrilen ağaç paniğe yol açtı

Kadıköy’de devrilen ağaç paniğe yol açtı

Mesajlaşma uygulaması LINE kripto para işine giriyor

Mesajlaşma uygulaması LINE kripto para işine giriyor