in

Karamollaoğlu’ndan Trump’a ağır sözler

Karamollaoğlu'ndan Trump'a ağır sözler
Karamollaoğlu'ndan Trump'a ağır sözler

Saadet Partisi’nin YouTube kanalından, parti Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ABD Başkanı Donald Trump hakkında kullandığı sert ifadeler paylaşıldı. 

Trump için “Affedersiniz Amerika’nın başında terbiye edilmemiş aygır gibi birisi bulunuyor ve bundan bütün dünya olumsuz etkileniyor” ifadelerini kullanan Karamollaoğlu, Trump’ın dünyayı tehdit eden bir tutum içinde olduğunu aktardı.

Karamollaoğlu, “Dünya kaynıyor. Amerika’nın başında bir adam geldi. Yani kovboy. Maalesef bazıları tarif ediyor bir devlet başkanına bunu söylemek doğru değil ama Amerika’nın başına affedersiniz terbiye edilmemiş aygır gibi birisi geldiğinde sadece tekmeliyor ve yıkıyor. Şuan da başta bulunan Trump’ın da yaptığı bundan ibaret. Sadece kendi memleketinde değil, dışarıda da bu zararı görüyor” dedi.

Trump, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik başlatmayı planladığı harekatla ilgili olarak “Türkiye, benim büyük ve emsalsiz bilgeliğimle sınırları aşmak olarak değerlendirdiğim bir şey yaparsa, Türk ekonomisini yıkıp ve yok edeceğim (daha önce yaptım)” ifadelerini kullanmıştı.

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Trump: ABD, Ortadoğu'da savaş için 8 trilyon dolar harcadı

Trump: ABD, Ortadoğu’da savaş için 8 trilyon dolar harcadı

Atatürk Havalimanı’nın yıkım ihalesi yarın yapılıyor

Atatürk Havalimanı’nın yıkım ihalesi yarın yapılıyor