in

Kripto para dolandırıcılarının kazancı dudak uçuklatıyor

Kripto para dolandırıcılarının kazancı dudak uçuklatıyor
Kripto para dolandırıcılarının kazancı dudak uçuklatıyor

Kripto para dolandırıcılığı 2019 yılının ikinci çeyreğinde de insanları mağdur etmeye devam etti. Bu bağlamda olağanüstü bir boyuta ulaşan sanal dolandırıcılık, dehşet bir hale geldi. CipherTrace şirketi, kripto para ekonomisinin güvenliği hakkında bir rapor hazırladı ve ilgili sonucu açıkladı.

Birbirinden çok bambaşka iki kripto para: Bitcoin ve Libra

Kripto para dolandırıcılığı bu dönem ne kadar para çaldı?

İnternet üzerinden paylaşılan rapora tarafından kripto para dolandırıcıları, yatırımcılara ve sanal para piyasasında değiş tokuş yapanlara fazla hasar verdi. 2019 yılı âdeta dijital para hırsızlarının yılı oldu çünkü bu sene şimdiye kadar takriben 4,26 milyar dolar ele geçirildi. Güney Kore’de ortaya çıktığı öne sürülen ve ponzi şemasını kullanan Plus Token isimli bir uygulama, kripto para cüzdanı olarak kripto para değiş tokuşu hizmeti sağlıyordu. Milyonlarca kişiyi dolandıran kullanım, 2.9 milyar dolarlık bir vurgun vurdu. kripto para dolandırıcılığı

Bilgisayar korsanları, dijital soygun konusunda da son derece aktifler. Zira 2019 yılının ikinci çeyreğinde kripto para değişimlerinden ve kripto para şirketlerinden 124 milyon doların üzerinde para çarptı. Bu tedarik, birinci çeyrek ile toplanınca 227 milyon dolar ediyor.

The post Kripto para dolandırıcılarının kazancı dudak uçuklatıyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

]]>

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Samsung Galaxy Note 10 Plus çok miktar testinde

Samsung Galaxy Note 10 Plus çok miktar testinde

Samsung'dan grafen bataryalı telefonlar geliyor!

Samsung’dan grafen bataryalı telefonlar geliyor!