in

Küresel ticaretteki stres ABD’de bin CEO’yu işinden etti

Küresel ticaretteki stres ABD'de bin CEO'yu işinden etti
Küresel ticaretteki stres ABD'de bin CEO'yu işinden etti

ABD merkezli şirketlerde görevlerinden ayrılan CEO’ların sayısı Ağustos ayında rekor seviyede gerçekleşti.

Küresel sermaye piyasası danışmanlığı ve idareci koçluk şirketi Challenger, Gray & Christmas tarafından hazırlanan rapora göre, işten ayrılan CEO’lar sayısı Ağustos’ta geçen yılın benzer aya tarafından % 3,0 artma göstererek 159 oldu. Bu Nedenle bugüne kadar tutulan kayıtlarda en yüksek aylık rakama ulaşıldı. Geçen sene benzer ayda işten ayrılan CEO sayısı 154 olmuştu.

Görevinden ayrılan CEO sayısı bir önceki avuç içi göre % 28,0 arttı. Bir önceki ay 124 CEO işten ayrılmıştı. Yılın birincil 8 ayında işten ayrılan CEO sayısı yüzde 15 artışla bin 9’a ulaştı. Bu Nedenle 2008 kriz döneminde görülen 992 rakamının da üstüne çıkıldı ve en fena birincil 8 ay yaşanmış oldu.

Gray & Christmas. Başkan Yardımcısı Andrew Challenger, “Küresel ticaret ve pazarda yaşanan belirsizliğin artmasıyla, böylece fazla şirketin yeni lider bulmak için bu anı seçmesi tesadüf değil” dedi.

Challenger, asgari 10 çalışanı olan ve iki yıldan beri faaliyet gösteren şirketlerdeki CEO değişikliklerini peşine düşüp takip ediyor. 

2018 yılında işini kaybeden CEO sayısı bin 452 olmuştu.

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Kılıçdaroğlu madencilik sektörü STK yöneticileriyle görüştü

Kılıçdaroğlu madencilik sektörü STK yöneticileriyle görüştü

Naim Süleymanoğlu'nun filmine durdurma davası

Naim Süleymanoğlu’nun filmine durdurma davası