in

Merih Demiral ve Zeki Çelik: ‘Türkiye’yi Avrupa’da temsilcilik etmekten kibir duyuyoruz’

Merih Demiral ve Zeki Çelik: 'Türkiye’yi Avrupa’da temsilcilik etmekten kibir duyuyoruz'
Merih Demiral ve Zeki Çelik: 'Türkiye’yi Avrupa’da temsilcilik etmekten kibir duyuyoruz'

Juventus’ta forma giyen Merih Demiral ile Lille’de oynayan ulusal futbolcu Mehmet Zeki Çelik, Türkiye’yi Avrupa’da temsilcilik etmekten kibir duyduklarını söyledi.

A Milli Futbol Takımı’nın 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri’nde deplasmanda Moldova’yı 4-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Avrupa’da futbol yaşamını sürdüren milli futbolcular Merih Demiral ile Mehmet Zeki Çelik, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine özel açıklamalarda bulundu.

Moldova’yı mağlup ettikleri için fazla mutlu olduğunu gösteren Akıllı Çelik, “İki maçta 6 puan aldık. Gruptan çıkmak için manâlı bir adım attık. İnşallah sonucu hoş olacak” dedi.

Merih de Moldova karşısında gereken özveriyi ve mücadeleyi gösterdiklerini açıklama ederek, “Fazla mutluyuz. Takımda ve milletimizde çok hoş bir hava var. İnşallah bu güveni de boş yere çıkarmayıp, tıpkı böyle devam edip Avrupa Futbol Şampiyonası yolunda kesin adımlarla ilerleyeceğiz” diye konuştu.

Merih Demiral: “Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmek büyük gurur”

Avrupa’da Türkiye’yi temsilcilik etmenin yükten ziyade kendileri için büyük bir kibir olduğunu vurgulayan Merih Demiral, “Çünkü ülkemizi yurt dışarıya temsilcilik ediyoruz. Fazla hoş bir duygu. Gençler olarak, takımda da ağabeylerimiz olsun, Emre ağabeyimiz olsun fazla güzel tecrübe ediniyoruz onlardan. İnşallah Allah’ın izniyle güzel günler gelecek” biçiminde konuştu.

“Yusuf’a çeviri de yapıyorum”

Fransa’nın Lille takımında bir başka ulusal futbolcu Yusuf Printer ile oynamasını da değerlendiren Zeki Çelik, “Yusuf bu yıl geldi. Yusuf’a yardımcı oluyorum. O da inşallah başarılı olacak. Yusuf’a tercüme de yapıyorum. Biz başarılı epeyce Türk halkı fazla mutlu oluyor. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Onlar da bizle gurur duyuyor. İnşallah devamı gelecek” ifadelerini kullandı.

Oğuzhan Ort

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Bitlis'te katliam gibi kaza

Bitlis’teki kazada ölü sayısı 10’a yükseldi

Nusaybin'de el yapımı patlayıcı infilak etti: 3 asker yaralı

MIT ve TSK’dan müşterek işlem! Gülüzar Tural öldürüldü