in

Naim Süleymanoğlu’nun filmine durdurma davası

Naim Süleymanoğlu'nun filmine durdurma davası
Naim Süleymanoğlu'nun filmine durdurma davası

Naim Süleymanoğlu’nun kızları, Türk Herkül Naim Süleymanoğlu filminin durdurulması için dava açtı. Sezin ve Esin Süleymanoğlu, “Hileli gelir elde etmeye yönelik filmin yasaklanmasını istiyoruz” dedi.

 

 

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran Sezin ve Esin Süleymanoğlu dilekçelerinde şu iddialara yer verdi: Geçen yıl bazı gazetelerde babamız Naim Süleymanoğlu’nun hayatının film olarak çekilip bu yılın Ekim veya Kasım aylarında sinemalarda gösterime gireceğini öğrendik. Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu ile yapım şirketi Dijital Yapım Evi Reklam Film Sanayi şirketi ve yapımcı Mustafa Uslu arasında film sözleşmesi üretilmiş. Filmin sinemalarda gösterilecek ve bundan da sadece Muharrem Süleymanoğlu bir layık alacakmış. Filmin iyi iş yapması halinde bize birer daire alınacağı yönünde duyum aldık.

“MINIK DÜŞÜRÜR”

 

 

Muharrem Süleymanoğlu, filmde kullanılmak üzere babamızın 3 madalyasını yapım şirketine vermiş. Film çekimleri halen devam etmektedir. Naim Süleymanoğlu’nun kızları olarak ne madalyaların filmde kullanılmasına ne de gösterilmesine iznimiz vardır. Film yapılmasının amacı, haksız kazanç elde etmeye karşın olup hayatında sıcacık kalması gereken bazı hususların filmde işlenecek olması, ileride bizleri küçük düşürmeye yönelik bir takım negatif sonuçlar doğuracaktır. Bu durumun şimdiden önüne geçilmesini istiyoruz.

“TAZMİNAT İSTİYORUZ”

NAİM’İN kızları Sezin ve Esin, filmde kullanılan madalyalara el konulmasını can atarak, “Madalyaların usule tutarsız şekilde film çekiminde kullanılması ve iade edilmemesi nedeniyle ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Merhumun Olimpiyat, Avrupa ve Dünya şampiyonluğu madalyalarının çekiminin ve yayımının tedbiren yasaklanmasını, fiziki ve manevi zararlarımızın giderilmesini talep ediyoruz” dediler.

KAYNAK: AKŞAM

GÜNÜN KAYDA DEĞER GELİŞMELERİ

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Küresel ticaretteki stres ABD'de bin CEO'yu işinden etti

Küresel ticaretteki stres ABD’de bin CEO’yu işinden etti

Ünal Aysal'ın şirketi icralık oldu

Ünal Aysal’ın şirketi icralık oldu