in

Şehit kardeşini bıçaklayan zanlı tutuklandı

Şehit kardeşini bıçaklayan zanlı tutuklandı
Şehit kardeşini bıçaklayan zanlı tutuklandı

Edinilen bilgiye göre olay, Çukurova ilçesi Şehitler Bulvarında meydana geldi. sözde, 18 Şubat 2016 tarihinde bölücü terör örgütü PKK’nın Diyarbakır-Lice karayolunda önceden döşenen bombanın askerin geçişi esnasında patlatılması sonucu şehit olan Fatih Yeniay’ın kardeşi Şeyhmus Yeniay (24) ile Velat Ç. kız meselesi yüzünden 28 Mayıs günü tartıştı. Kavga kısa sürede kavgaya dönüşünce Velat Ç. bıçakla Yeniay’ı yaraladı. Velat Ç. olay yerinden kaçarken 4 yerinden bıçaklanan Yeniay vatandaşların çağırdığı ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Şehit kardeşi ağır yaralanıp hastanede hayatta kalma mücadelesi verirken, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne emrindeki Suç Oluşturan Büro Amirliği dedektifleri zanlının peşine düştü. Zanlı kaçıp izini kaybettirdi ama polis, zanlıyı yetişmek için fazla sayıda adrese egemen yaptı. Aylarca kaçmış olabileceği güzergahtaki güvenlik kameraları saniye saniye izlendi ve sonunda zanlının Çukurova ilçesinde bir evde saklandığını tespit edip 10 Eylül günü başat düzenleyerek yakaladı.

Zanlının, sorgusunda Şeyhmus Yeniay’ın eski sevgilisinin kendisinin nişanlısı olduğunu, Yeniay’ın bu kızı rahatsız etmesi yüzünden onu yaraladığını ileri sürdüğü öğrenildi. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. giderken ağır yaralı olan Yeniay’ın yaşamsal tehlikeyi atlatıp hastaneden taburcu olduğu öğrenildi.

Fatih Keçe – Serkan Çetinkaya

Written by sienceal

Comments

Bir Cevap Yazın

Loading…

Belirsiz çantalardan giysi çıktı

Belirsiz çantalardan giysi çıktı

Bingöl’de 89 kilo esrar ve 270 bin kök kenevir ele geçirildi

Bingöl’de 89 kilo esrar ve 270 bin kök kenevir ele geçirildi